09 d’octubre 2012

Assessors externs. #teet02

Una de les peces bàsiques de la proposta del #teet02 és la ruptura de les fronteres entre dins i fora, entre l'aula i "el món exterior". Per a crear un pont sòlid, he convidat a una sèrie d'experts en turisme que ens ajudin a millorar la conversa, que contrastin la seva experiència amb el TL de l'assignatura. 

Tots els assessors han acceptat de forma immediata i entusiasta, amb el caràcter altruista que caracteritza el món 2.0. Aquest post és, en bona mesura, un homenatge personal a aquest equip i un agraïment personal. 

Blanca Cros (@la_cros). Responsable del Club Cultura de Turisme de Catalunya.
Narcís Sastre (@narcissastre). Geògraf, treballa a Territori i Sostenibilitat de la Generalitat.
David Ferrando (@idaeidea). Expert en màrqueting, xarxes socials i emprenedoria.
Gemma Carbó (@gcarbo). Historiadora, Experta en desenvolupament i cultura des de la Càtedra UNESCO de la UdG.
Félix Larrosa (@flarrosa). President de Turisme de Lleida, antic responsable de Turespaña.
Pau Canaleta (@paucanaleta). Consultor en comunicació, responsable de Marca Ciutat.
Cristina Bubé (@cbube79). Gestora de congressos i seminaris a la ciutat de Girona.
Turiscopia (@turiscopia). Blog de referència d'antropologia turística.
Damià Serrano (@damiaserrano). Responsable del Laboratori Turisme de la Diputació de Barcelona.
Toni Vallory (@tvallory). Expert en gastronomia i turisme.
Ana Tarragona (@atarragona). Ambientòloga, especialista en paisatge, turisme i territori.
Jordi de San Eugenio (@JdeSanEugenio). Professor de la UVIC, expert en marques turístiques.
Joan Gou (@joangou). Agents de viatges receptiu de la Costa Brava Sud.
Iolanda Bustos (@IolandaBustos). Restauradora de Girona, creativa i innovadora.
Montse Señís (@montsesenyis). Gestora de turisme de la Vall de Boí.
Insetur (@insetur). Institut Superior d'Estudis Turístics de la UdG.
Oriol Miralbell (@omiralbell). Professor de la UOC, expert en xarxes de relacions.
Ivan Rodon (@irodon). Periodista i gestor 2.0 de Tarragona Turisme.